Rezydencja 2000 m2

Rezydencja w południowej Polsce. W przypadku tej inwestycji kluczowe było zainstalowanie systemu integrującego, który miał być maksymalnie prosty w obsłudze i opierający się głównie na klawiaturach. Sterowanie rozbudowanymi żyrandolami, wpisującymi się w styl rezydencji, wymagało szczególnych rozwiązań technicznych.

Sterowanie oświetleniem

Lutron HomeWorks 8 - sterowanie 112 ściemnialnymi obwodami oświetleniowymi oraz zewnętrznymi roletami.

Multiroom

Dźwiękiem w 16 niezależnych strefach steruje kontroler Crestron. Dźwięk zapewniają głośniki sufitowe Polk Audio, ścienne Waterfall, zewnętrzny ogrodowy Architettura Sonora.

Integracja

Crestron został systemem integrującym sterowanie: oświetleniem, urządzeniami AV, multiroom, monitoringiem, systemem alarmowym i wideodomofonem. Sterowanie odbywa się za pomocą przenośnych paneli i iPada.

Integracja

System opiera się na rozwiązaniach Crestron. Sterowanie z paneli dotykowych i naściennych klawiatur. System integruje sterowanie oświetleniem, multiroom, domofon, oraz pozwala na podgląd z 16 kamer.

Audio-wideo

W sali kinowej zainstalowaliśmy i skalibrowaliśmy system dźwięku przestrzennego JBL Synthesis 7.2 z głośnikami JBL K2, subwooferami Waterfall, oraz głośnikami Polk Audio i odtwarzaczem Oppo. W salonie zainstalowaliśmy system kinowy 5.1 oparty o głośniki THX Polk Audio RTS i Waterfall. W spa zamontowaliśmy telewizor w lustrze ad notam.

Wideodomofon

Instalacja oparta o rozwiązania Siedle.

W instalacji dążyliśmy do uzyskania prostego i intuicyjnego sterowania.

Ponieważ oświetlenie wykonywane było na zamówienie wymagana była ścisła współpraca z producentem, w celu dopasowania lamp do systemu Lutron. Inwestor wielką wagę przywiązuje do wyglądu ogrodu. Dlatego sceny świetlne testowane były i konsultowane z projektantem ogrodów. Z tego powodu zastosowaliśmy także głośniki ogrodowe z czerwonego marmuru. Sterowanie oświetleniem korzysta z zegara astronomicznego i dostosowuje sceny do pory dnia i roku.

Producenci

Technologie

908

źródeł światła

120

obwodów oświetleniowych

16

kamer

21

głośniki instalacyjne

12

stref multiroom